Jak zacząć nosić soczewki kontaktowe

1

process_step_1Znajdź na mapie zakład optyczny blisko Ciebie

2

Pobierz kupon na pierwszą, bezpłatną parę soczewek kontaktowych

3

Umów się ze specjalistą na badanie wzroku i dopasowanie soczewek kontaktowych

W pole nad mapą wpisz swoją miejscowość/dzielnicę, ulicę, a na mapie pojawią się okoliczne zakłady optyczne, które zatrudniają specjalistów badania wad wzroku i doboru soczewek kontaktowych.

Doborem soczewek kontaktowych w Polsce zajmują się odpowiednio przeszkoleni i doświadczeni specjaliści: okuliści oraz optometryści.

Najeżdżając myszką na mapę i wybrany zakład optyczny, zobaczysz link do „bezpłatne soczewki”. Klikając na ten link, pobierzesz kupon na pierwszą, bezpłatną parę soczewek kontaktowych w wybranym zakładzie optycznym.

Kupuj soczewki kontaktowe w miejscu/salonie, w którym zostały one dobrane

W przypadku jakiegokolwiek problemu specjalista udzieli szybkiej pomocy, wymieni uszkodzoną soczewkę, udzieli rady (np. dotyczącej wymiany soczewek na inny rodzaj/typ). Wizyty kontrolne pozwolą specjaliście obserwować zmiany, wykryć wszelkie wczesne symptomy chorób i ewentualnych problemów. Kupując soczewki w autoryzowanym salonie, unikniesz ryzyka zakupu podróbek i będziesz mieć możliwość reklamacji.

Specjalista wykona pełne badanie wzroku i dobierze odpowiednie soczewki kontaktowe pod kątem wady wzroku oraz stylu życia. Badanie wzroku i dobór soczewek kontaktowych jest płatne. Zobacz ile to potrwa i ile kosztuje.

Badanie wzroku (refrakcji) pod kątem doboru soczewek kontaktowych i sam ich dobór trwa około 20 minut. Czas nauki zakładania, zdejmowania, pielęgnacji zależy od zdolności manualnych (ok. 20 minut).

Specjalista dobierze odpowiednie soczewki kontaktowe:

  • do noszenia okazjonalnego (wymiennie z okularami), np. do uprawiania sportu czy wyjścia na imprezę najlepsze będą soczewki jednodniowe (wyrzucamy je po zdjęciu)
  • do częstego/codziennego noszenia – soczewki miesięczne, które po zdjęciu na noc będą czyszczone i przechowywane w specjalnym pojemniczku

Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin.