Sport i soczewki kontaktowe

soczewki kontaktowe - lepsza wydajność w sporcie
soczewki kontaktowe - sporty z piłką
soczewki kontaktowe - sporty wyścigowe

Korekcyjne soczewki kontaktowe uwalniają nas od codziennych niedogodności związanych z noszeniem okularów, przy czym nigdzie nie jest to tak istotne, jak w przypadku sportu. Soczewki kontaktowe mogą być znakomitym wyborem zwłaszcza dla osób uprawiających sport.
A oto jak soczewki kontaktowe mogą pomóc poprawić Twoje wyniki sportowe.

Lepsza wydajność w sporcie

  • Soczewki kontaktowe zapewniają większe pole widzenia niż okulary i lepsze widzenie peryferyjne. 7 na 10 dzieci wśród których Amerykańskie Towarzystwo Optometrii przeprowadziło ankietę w 2010 r. powiedziało, że nosząc soczewki kontaktowe osiągnęło lepsze wyniki w sporcie niż miało to miejsce w przypadku okularów.

Sporty z piłką i sporty rakietowe

  • Soczewki kontaktowe świetnie się sprawdzają w sportach wymagających zwinności i szybkich manewrów - nie zsuwają się z pola widzenia w kluczowych momentach.

Sporty kontaktowe i ekstremalne

  • Sporty ekstremalne i sporty wysokokontaktowe (np. zapasy i piłka nożna) same w sobie są już wystarczająco trudne, żeby się jeszcze obawiać urazu spowodowanego własnymi okularami.

Wyścigi

  • Soczewki kontaktowe nie spadają z oczu, zapewniają Ci ostre widzenie nawet przy dużych prędkościach i szersze pole widzenia, abyś mógł dobrze widzieć, kto Cię dogania.

Większy komfort

  • Nosząc soczewki kontaktowe podczas treningów i zawodów nie rozpraszasz swojej uwagi zsuwającymi się okularami i nie musisz się obawiać, że je stracisz. Możesz się skoncentrować na grze, a nie na radzeniu sobie z okularami.
  • Dzięki udoskonalonej technologii soczewki kontaktowe mogą również zapewnić sportowcom większy komfort. Nowe generacje soczewek silikonowo-hydrożelowych charakteryzują się większą przepuszczalnością gazów, pozwalając na większy dopływ tlenu do oczu, co zapewnia lepszy wzrok, a jednocześnie stałe nawilżenie i komfort.

Lepsza ochrona oczu

  • Oprócz tego, że w przypadku soczewek kontaktowych nie istnieje ryzyko urazu oka spowodowanego stłuczonymi okularami, mogą one również ułatwić ochronę oczu podczas gry. Soczewki kontaktowe ułatwią Ci też noszenie kasków i gogli chroniących oczy przed promieniowaniem UV i urazami powstałymi wskutek ciosu.
  • Dzięki soczewkom kontaktowym osiągniesz lepsze wyniki w sporcie, który stanie się też bardziej przyjemnym doświadczeniem. Zapytaj specjalistę, które soczewki kontaktowe są najbardziej odpowiednie do uprawiania wybranego przez Ciebie sportu.